Wczoraj mój szanowny kolega poprosił mnie o poradę w kwestii wyboru laptopa. Jako, że nie do końca sam wiedział czego tak naprawdę potrzebuje poleciłem mu ciekawą stronę, gdzie mógł samodzielnie, na podstawie zadanych parametrów znaleźć odpowiedniego notebooka dla siebie.

>> Szukamlapka.pl – to strona, która w sposób przystępny i bez pomocy specjalisty ułatwia znalezienie odpowiedniego laptopa. Przyznam, że jestem nią zachwycony i każdemu ją polecam. Ktoś powie, że odbieram sobie robotę dając ludziom gotowe rozwiązanie, w końcu prowadzę firmę doradczą w tym zakresie. Nic bardziej mylnego. Moje zadanie w tym wypadku ogranicza się do zweryfikowania co pokazał serwis i pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Wbrew pozorom nie jest to łatwe dla kupującego. Mnogość dostępnych opcji i ograniczona znajomość zagadnienia potęguje paradoks decyzyjny. Serwis pomógł mojemu znajomemu w uświadomieniu sobie czego tak naprawdę oczekiwał on od nowego laptopa. Mnie z kolei było łatwiej poszukać ręcznie alternatyw i głębszej analizy wybranego modelu.

Po uwzględnieniu wszystkich wad i zalet udało się dokonać ostatecznego wyboru. Kolega chciał kupić laptopa, oczywiście przez Internet z odbiorem w sklepie stacjonarnym. Po więcej informacji zapraszam do mojego innego artykułu o zakupach internetowych. 🙂

Wybór padł na sklep x-kom.pl, a konkretnie na laptopa HP Pavilion Power. Swoją drogą ciekawy sprzęt z przyzwoitą specyfikacją. Jest też wersja z zielonymi klawiszami! Po prostu cud miód. (Tak informacyjnie: uwielbiam kolor zielony).

HP Pavilion Power. Źródło zdjęcia: hp.com

Tu link do recenzji, wprawdzie modelu z lepszym procesorem, ale chodzi o samą konstrukcję.

Mój znajomy od początku chciał kupić laptopa na raty. Po prostu nie chciał wydawać od razu takiej kwoty. W tym samym momencie „zapaliła mi się lampka nad głową”.

Mówię: „Stary, a gdybyś zamiast zamawiać bezpośrednio w sklepie korzystając z ich systemu ratalnego, zamówił sprzęt od nich, ale przez Allegro? Wiesz, teraz na Allegro są raty 0%, sprawdź czy x-kom nie wystawia też na aukcjach, bo wydaje mi się, że tak.”

Jak się pewnie domyślacie nie pomyliłem się i tak moi drodzy. Moja, z pozoru prosta porada pozwoliła zaoszczędzić mojemu koledze 600 zł. Tyle orientacyjnie wynosiła różnica między tradycyjnie oprocentowanymi ratami, a ratami 0% na Allegro.

Niestety nie widziałem twarzy mojego kolegi, bo rozmowę prowadziliśmy przez telefon. Domyślam się, że był bardzo zadowolony. Miarkuję tak po jego późniejszych, entuzjastycznych wypowiedziach. Mam nadzieję, że będzie zadowolony z zakupu. 🙂

Podsumowując, jak już musicie koniecznie kupić coś na raty to szukajcie atrakcyjnej oferty. Sprawdzajcie czy gdzieś nie ma taniej, albo nie ma lepszych warunków ratalnych. Wreszcie zapytajcie kogoś, kto wie w temacie więcej niż Wy. Warto się tym dzielić, dlatego właśnie prowadzę tego bloga. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to zapraszam. 🙂

Na koniec chciałbym zasygnalizować, że nie zachęcam Was do brania rzeczy na raty. Pokazuję jedynie przykład jak można zaoszczędzić pieniądze nie tracąc zupełnie nic. Cena na Allegro była taka sama jak w sklepie x-kom, no i sklep ten sam. Różnica w tym wypadku polegała tylko na innym kanale sprzedaży i promocji, która pojawia się co jakiś czas. Warto to weryfikować. 🙂

Pozdrawiam,
Grzegorz