O mnie2018-03-29T21:45:07+00:00

Witajcie na blogu Pana Poleci

Nazywam się Grzegorz Gnyp i pozwólcie, że wyjaśnię Wam czym tu się zajmuję.

Założyłem „Pana Poleci” przede wszystkim po to, by dzielić się z Wami swoją historią. Pokazywać swoje doświadczenia, wspólnie z Wami eksperymentować, próbować, testować i optymalizować rzeczywistość. Dotyczy to zarówno formy jak i tematyki, której niespecjalnie chciałbym ograniczać. Przyjmijcie na razie, że to blog o tematyce „z życia wzięte”, zakrapiany gęstym technologicznym sosem i parentingową posypką. 😉 Jego układ to główny feed, gdzie pojawiają się nowe artykuły. Jedne bardziej obszerne, inne mniej.

Trochę o mnie

Jestem tatą Mikołajka i mężem swojej Żony Ewy. Pasjonują mnie nowe technologie w szczególności te związane z Internetem i elektroniką użytkową. Oprócz tego interesuję się po trochu marketingiem internetowym, psychologią oraz szeroko rozumianym big data. Uwielbiam wyszukiwać rozwiązania łatwych i trochę trudniejszych problemów. Wręcz ubóstwiam usprawniać codzienność moją i moich bliskich. Kocham aktualizować wszystko i wszystkich. Według znajomych słynę także z tego, że nie umiem zarządzać swoją energią życiową.

Z wykształcenia jestem biologiem – specjalistą od roślin, ale z informatycznym zacięciem. Potrafię zająć kogoś rozmową o ewolucji komórki roślinnej, płynnie przechodząc do omówienia tego, jak prawidłowo zamontować radiator na procesorze i jakiej pasty termoprzewodzącej użyć. 😉

Na co dzień prowadzę laboratorium mikoryzowe (czytaj: robię grzyby) w jedynej w swoim rodzaju „Leśnej Arce Noego” jaką jest Leśny Bank Genów Kostrzyca, a po pracy zajmuję się doradzaniem i naprawą komputerów w mojej małej firmie.

Nazwa bloga jest dwuznaczna i sugeruje, że poza lataniem będę tu coś polecał. Tak w istocie będzie. Podchodzę do tej sprawy bardzo poważnie i nie mam zamiaru wciskać nikomu kitu. Innymi słowy, jeżeli coś jest według mnie dobre to chętnie to polecę. Jeżeli nie, to nie polecę.

W wolnych chwilach namiętnie słucham muzyki instrumentalnej, rocka progresywnego i podcastów. Czasem śpiewam, a i pograć też lubię. Stale mam za mało czasu na czytanie książek. Wbrew pozorom nie jestem przesadnie zorganizowany, a z racji posiadania potomka w zakresie nieuporządkowania osiągam chwilami poziom krytyczny.

Na zakończenie

Jako, że planuję „radzić” i podawać różne pomysły, musicie pamiętać, że wszystkie treści zawarte na tym blogu są wyrazem moich subiektywnych odczuć i korzystacie z nich na własną odpowiedzialność.

Zależy mi na zbudowaniu z Wami fajnej relacji i na wspólnym poszukiwaniu sposobów na polepszenie codzienności. 🙂

Dziękuję, że dotarliście do samego końca. Mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych stronach.

Możecie zapisać się od razu na Poleconą Listę. Obiecuję, że wasze adresy są bezpieczne i nie zostaną wykorzystane w innych celach niż te związane z blogiem (powiadamianie o nowych artykułach i innych wartościowych rzeczach).

Pozdrawiam,
Grzegorz