O mnie2018-09-18T23:15:31+00:00

Witaj na blogu Pana Poleci

Nazywam się Grzegorz Gnyp i pozwól, że wyjaśnię Ci czym tu się zajmuję.

Założyłem „Pana Poleci” przede wszystkim po to, by dzielić się z Tobą moją historią. Pokazywać moje doświadczenia, wspólnie z Tobą eksperymentować, próbować, testować i optymalizować swoje życie. Dotyczy to zarówno formy jak i tematyki, której niespecjalnie chciałbym ograniczać. Przyjmij na razie, że to blog o tematyce „z życia wzięte”, zakrapiany technologicznym sosem i parentingową posypką. 😉 Jego układ to główny feed, gdzie pojawiają się nowe artykuły. Jedne bardziej obszerne, inne mniej. Gdy odnajdę coś fajnego to muszę się tym podzielić.

Trochę o mnie

Jestem tatą Mikołajka i mężem swojej Żony Ewy. Pasjonują mnie nowe technologie w szczególności te związane z Internetem i elektroniką użytkową. Oprócz tego interesuję się po trochu marketingiem internetowym, psychologią i światem żywym. 😉 Uwielbiam wyszukiwać rozwiązania łatwych i trochę trudniejszych problemów. Wręcz ubóstwiam usprawniać codzienność moją i moich bliskich. Kocham aktualizować wszystko i wszystkich. Według znajomych słynę także z tego, że nie umiem zarządzać swoją energią życiową, zbyt szybko ją wytracam.

Z wykształcenia jestem biologiem – specjalistą od roślin, ale z informatycznym zacięciem. Potrafię zająć kogoś rozmową o ewolucji komórki roślinnej, płynnie przechodząc do omówienia tego, jak prawidłowo zamontować radiator na procesorze i jakiej pasty termoprzewodzącej użyć (swoją drogą, polecam tu klasyka – Arctic MX-2 lub droższą Thermal Grizzly Kryonaut). 😉

Na co dzień prowadzę laboratorium mikoryzowe (czytaj: robię grzyby) pracuję jako administrator narzędzi informatycznych, magazynier nasion i biopreparatu oraz człowiek od kriokonserwcji w ciekłym azocie w jedynej w swoim rodzaju „Leśnej Arce Noego” jaką jest Leśny Bank Genów Kostrzyca. Po pracy zajmuję się doradzaniem i naprawą komputerów w mojej małej firmie.

Nazwa bloga jest dwuznaczna i sugeruje, że poza lataniem będę tu coś polecał. Tak w istocie będzie. Podchodzę do tej sprawy bardzo poważnie i nie mam zamiaru wciskać nikomu kitu. Innymi słowy, jeżeli coś jest według mnie dobre to chętnie to polecę. Jeżeli nie, to nie polecę.

W wolnych chwilach namiętnie słucham muzyki instrumentalnej, rocka progresywnego i podcastów. Czasem śpiewam, a i pograć też lubię. Stale mam za mało czasu na czytanie książek. Wbrew pozorom nie jestem przesadnie zorganizowany, a z racji posiadania potomka w zakresie nieuporządkowania osiągam chwilami poziom krytyczny.

Na zakończenie

Jako, że planuję „radzić” i podawać różne pomysły, musisz pamiętać, że wszystkie treści zawarte na tym blogu są subiektywne i korzystasz z nich na własną odpowiedzialność.

Zależy mi na zbudowaniu z Tobą fajnej relacji i na wspólnym poszukiwaniu sposobów na polepszenie codzienności. 🙂

Dziękuję, że dotarłeś do samego końca. Mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych stronach.

Możesz zapisać się od razu na Poleconą Listę. Obiecuję, że Twój adres będzie bezpieczny i nie zostanie wykorzystany w innych celach niż te związane z blogiem (powiadamianie o nowych artykułach i innych wartościowych rzeczach).

Pozdrawiam,
Grzegorz